Δημοσκόπηση

Σας αρέσει η ιστοσελίδα του σχολείου μας ;

Βιβλίο επισκεπτών

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Το σχολείο μας Πρεσβευτής της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου

Το σχολείο μας Πρεσβευτής της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου

Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου | Πρεσβευτές

Για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2012, 176 φορείς από 40 νομούς της χώρας μας και την Κύπρο ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της   Δράσης Saferinternet.gr  του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου.  Από τον Έβρο μέχρι την Κρήτη και από την Ήπειρο μέχρι τα Δωδεκάνησα, σχολεία όλων των βαθμίδων,  κπαιδευτικοί, δήμοι, κέντρα νεότητας, μουσεία, βιβλιοθήκες,   επιμελητήρια, πανεπιστήμια, εταιρίες και ιδιώτες πολλαπλασίασαν με τον καλύτερο τρόπο τα μηνύματά μας και έδρασαν ως πρεσβευτές μας με ομιλίες, εργαστήρια, online παρουσιάσεις, ειδικά newsletters, θεατρικά δρώμενα, blogs, διαγωνισμούς, έργα ζωγραφικής. Πλήθος νηπιαγωγείων, δημοτικών, γυμνασίων και λυκείων της χώρας έλαβαν μέρος στη δημιουργία αφίσας και σποτ για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου. Ανάμεσα στους πρεσβευτές των δημοτικών σχολείων βραβεύτηκε και το σχολείο μας.

SID

www.saferinternet.gr